Vissza a kezdőoldalra

Hírek, események, táborok


        2017/2018 tanév

  • 2018 nyári táborok
    • Balatonakali
    • Történelmi
    • művészeti
    • zenetábor

        2016/2017 tanév

  • 2017 nyári táborok
    • Balatonakali
    • Történelmi
    • művészeti
    • zenetábor

        2015/2016 tanév

  • Bolyai János anyanyelvi csapatverseny döntőjében
    • III. helyezést ért el a 7.a osztály csapata
    • Magasi Botond
    • Mészáros Kornélia
    • Izmindi Izsák
    • Tamás Kinga

       

    • 9. helyezést értek el a 8 osztályosok
    • Gulyás Bálint
    • Árki Kincső
    • Spinhért Anna
    • Zolnai Réka
  • 2015. december.09 területi szépkiejtési és olvasóverseny
    • I. Sziládi Bence (3c)
    • II. Locker Ármin (4a)

       

    • A megyei versenyen ők képviselhetik iskolánkat
  • 2015. december.01 helyi szépkiejtési és olvasóverseny
    • 3. évfolyam
    • I. Sziládi Bence (3c)
    • II. Serényi Réka (3a)
    • III. Huzika Panna Zoé (3a)
    • 4. évfolyam
    • I. Locker Ármin (4a)
    • II. Puszta Tamás (4a) és Matern Léna (4b)

       

    • December 9-én az I. és II. helyezett tanulók képviselik iskolánkat a területi versenyen, amely itt lesz Csákváron.
      gratulálunk a helyezetteknek! Köszönjük a felkészítők munkáját!

    2014/2015 tanév

  • 2015 április 27. Nemzetközi történelmi vetélkedő Oroszlány
    • Két ország kilenc csapata mérkőzöttmeg egymással a bányászvárosban

      A versenyen első helyezést ért el a csákvári Esterházy Móric Általános Iskola csapata

    • Tagok: Tamás Kinga 6a
    •               Izmindi Izsák 6a
    •               Magasi Botond 6a
    •  Oroszlány: Zsúfoltságig megtelt szombaton délelőtt a művelődési központ kamaraterme, ahol a Rákóczi Szövetség oroszlányi szervezete immár tizennyolcadik alkalommal rendezte meg nemzetközi történelmi vetélkedőjét.

      A felnőttkorba érkező program gazdájaként Nagy Csaba elnök köszöntötte a jelenlévőket és felkészítő tanáraikat, majd Németh Gábor alpolgármester méltatta a komoly hagyománnyal bíró eseményt: olyan civil közösség eseményén lehettek, amely az elmúlt évek során példát mutatott abból, hogyan lehetnemes célok érdekében mozgósítani a helyi polgárokat, hogyan lehet felvállalni és megvalósítani a külföldön élő magyarsággalvaló kapcsolattartást, programok szervezését, és hogyan lehet közös hagyományaink ápolását magas szinten végezni - fogalamazott a polgármester.
      - Közepesen nehéz feladatsorral kell megbirkóznia az alsóbodoki (szlovák), bátorkeszi (szlovák), vágsellyei (szlovák), tatabányai, csákvári, dadi, és természetesen oroszlányi versenyzőknek – ezt már a vetélkedő kérdéseit összeállító történelemtanár, Járfás Mihály mondta. 280 éve hunyt el a fejedelem, az ő életének fontosabb eseményeivel kapcsolatosak a feladatok. A csapatoknak azonban előzetes munkákat is elő kellett készíteniük. Lakóhelyük és környékének Rákóczival kapcsolatos nevezetességeit kellett felkutatniuk, meg kellett rajzolniuk a fejedelem családfáját, sőt, egy kurucos stílusú dalt is elő kellett adniuk hangszeres kísérettel.
      A rendezvény záróértékelésekor a zsűri elnöke, Járfás Mihály méltatta a kiválóan felkészült fiatalok tudásanyagát, azok felkészítőinek áldozatos segítségnyújtását és külön gratulált a rendezőknek a nemzetközi program megszervezéséért.
      A versenyen első helyezést ért el a csákvári Gróf Esterházy Móric Általános Iskola, második lett a tatabányai Mikes Kelemen Középiskola, míg harmadik helyen az oroszlányi Hunyadi Mátyás Általános Iskola végzett. Kuruckori dal produkciójáért a csákváriak és a bátorkesziek érdemeltek különdíjat. A program azonban még nem ért véget az eredményhirdetéssel, hiszen a résztvevők ezt követően elhelyezték koszorúikat a Rákóczi Szövetség oroszlányi szervezete által felállított fejedelmi mellszobornál, majd a délután folyamán felkeresték és megtekintették a majki Bányászati Múzeumot.

  • 2015. május 09 Tudásbajnokság döntője Szegeden
    • Iskolánk tanulói részt vettek a NyelvÉsz vetélkedő országos döntőjében, ahol Izmindi Izsák hibátlan feladatmegoldással
      I. helyezést ért el.
    •      
  • 2015. május 09 Fuss hogy léphessen
    • Iskolánk pedagógusai is lefutották a 14 km-t!

  • Kistérségi matematika csapatverseny, Szár:
    • 3. helyezés
    • Csapattagok:
    • Árki Kristóf 8.a, Mohl Enikő 8.a, Zolnai Réka 7.a
  • Országos Téli Madaraink Verseny:
    • 1. helyezés: Rétihéják
    • Csapattagok: Gyüre Gergő 5.b, Wisniewski Marcell 5.b, Bokodi Zsófia 5.b, Mabasi Botond 6.a
    • 2. helyezés: Parlagi sas fiókák
    • Csapattagok: Tamás Kinga 6.a, Szabó Dominik 6.a, Láposi Karina 5.b, Bokor Ábel 5.b
  • Nemzetközi Rákóczi verseny, Oroszlány:
    • 1. helyezés
    • Csapattagok: Tamás Kinga, Izmindi Izsák, Magasi Botond 6.a
  • Területi atlétikaverseny, Alcsútdoboz:
    • 2. korcsoportos fiúk: 1. helyezés
    • Csapattagok: Csvercskó Tibor, Németh Martin, Zelizi Roland, Pinczés Ádám, Kovács Máté, Spinhért Mátyás
    • Németh Martin egyéni bajnok lett
    • 2. korcsoportos lányok: 5. helyezés
    • Csapattagok: Kaiser Fanni, Kiss Evelin, Oszoli Diána, Pózsa Henrietta, Kulcsár Kata, Halász Patrícia
    • 3. korcsoportos fiúk: 2. helyezés
    • Csapattagok: Kurcz Balázs, Végh Csaba, Bpokor Ábel, Hrna Dániel, Szabó Bence
    • Kurcz Balázs egyéniben 3. lett
    • 3. korcsoportos lányok: 1. helyezés
    • Csapattagok: Oszoli Evelin, Kókány Krisztina, Dubán Nikolett, Schneider Laura, Sztányi Dorina, Vatali Anna
    • Egyéniben Oszoli Evelin 1. lett.
    • 4. korcsoportososoknál:
    • Lány egyéni összetettben Kovács Kitti 1., Novák Georgina 2. lett.
  • labdarúgó diákolimpia, Székesfehérvár:
    • Lánycsapat 3. helyezést ért el
    • Csapattagok: Major Dominika, Tamás Dóra, Szajkó Milda, Schneider Laura, Páll Alexa, Babai Martina, Biró Adrienn, Bakonyi Klaudia, Nagy Annamária, Tyeklár Dorina
  • 2015. március 2. Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai fordulója:
    • 5. évfolyam:

    • 1. Wisniewski Marcell 5.b
    • 2. Kelemen Ádám 5.a
    • 3. Bokodi Zsófia 5.b

      6. évfolyam:

    • 1. Izmindi Izsák és Magasi Botond 6.a
    • 2. Tamás Kinga 6.a
    • 3. Horváth Gellért 6.a

      7. évfolyam:

    • 1. Konstantin Fanni és Spinhért Anna 7.a
    • 2. Gulyás Bálint 7.c
    • 3. Árki Kincső 7.a és Hegyessy Luca 7.c

      8. évfolyam:

    • 1. Barasevich Borbála 8.b
    • 2. Szajkó Milda és Tamás Dóra 8.c
    • 3. Mohl Enikő 8.a
  • Orchidea Pangea matematika verseny iskolai fordulója:
    • 3. évfolyam:

    • 1. Matern Léna 3.b
    • 2. Wisniewski Máté 3.b
    • 3. Locker Ármin 3.a

      4. évfolyam:

    • 1. Bódi Ádám 4.b
    • 2. Néráth Katalin 4.b
    • 3. Füzes Péter 4.a

      5. évfolyam:

    • 1. Wisniewski Marcell 5.b
    • 2. Schneider Laura 5.b
    • 3. Mihályi Dávid és Papp Renátó 5.b

      6. évfolyam:

    • 1. Izmindi Izsák 6.a
    • Hegyessy levente 6.a
    • 3. Gulyás Martin 6.b

      7. évfolyam:

    • 1. Hegyessy Lucsa 7.c
    • 2. Szakács Rebeka 7.b
    • 3. Hajagos Fruzsina 7.b

      8. évfolyam:

    • 1. Tamás Dóra 8.c
    • 2. Szajkó Milda 8.c
    • 3. Árki Kristóf 8.a
  • Pesovár Ferenc Fejér megyei Népdaléneklési Verseny megyei fordulója:
    • Barasevich Borbála 8.b - arany minősítés
    • Csákvári Csicsergők (Barasevich Borbála 8.b, Páll Alexa és Tamás Dóra 8.c) - ezüst minősítés
  • Víz Világnapja
    • Irodalmi pályázat:

    • 2. helyezés: Mészáros Kornélia 6.a
    • elismerős oklevél: Gulyás Martin 6.b és Szabó Dominik 6.a

      Rajzpályázat:

    • 1. helyezés: Mohl Enikő 8.a
    • elismerő oklevél: Páll Alexa és Szajkó Milda 8.c
  • Hermann Ottó Természetismereti Verseny iskolai fordulója:
    • 1. Hegyessy Levente 6.a
    • 2. Huber Gábor 6.b
    • 3. Izmindi Izsák 6.a
  • Arany János magyarverseny országos döntő:
    • 3. Magasi Botond 6.a
    • 5. Izmindi Izsák 6.a
    • 6. Szajkó Milda 8.c
  • Szemere Gyula helyesírási verseny iskolai fordulója:
    • 3. évfolyam:

    • 1. Matern Léna 3.b
    • 2. Locker Ármin 3.a
    • 3. Csákány Enikő 3.b

      4. évfolyam:

    • 1. Füzes Péter 4.a
    • 2. Kulcsár Katalin 4.a
    • 3. Mester Bettina 4.b
  • Iskolai futóverseny:
    • lányok:

    • 1. Bali Boglárka 2.a
    • 2. Füzes Nóra 2.b
    • 3. Schneider Evelin 2.b

      fiúk:

    • 1. Matern Gergely 2.b
    • 2. Magyarics Botond 2.a
    • 3. Láposi Zoltán 2.c
  • Körzeti mezei futóverseny:
    • 2. korcsoport fiú egyéni:

    • 2. Szajkó Levente
    • 2. korcsoport fiú csapat:
    • 2. Kovács Máté, Németh Martin, Szajkó Levente, Locker Ármin, Janky Bendegúz
    • 3. korcsoport fiú egyéni:
    • 1. Kurcz Balázs 6.b
    • 3. Bokor Ábel 5.b

      lány egyéni:

    • 1. Knapp Róza 5.b

      csapat:

    • 1. Knapp Róza, Oszoli Evelin, Kókány Krisztina, Adorján Rita, Sztányi Dorina
    • 4. korcsoport:

      lány csapat:

    • 1. Adorján Adrienn, Mohl Enikő, Juhász Petra, Hegyessy Luca, Novák Georgina
  • 2015 március 18. Szemere Gyula helyesírási verseny területi forduló:
    • 3. évfolyam:

    • 1. Locker Ármin 3.a

      4. évfolyam:

    • 1. Füzes Péter 4.a
  • 2015 március 26. Mezei futóverseny megyei fordulója Enyingen:
    • 1. korcsoport:

    • 3. Locker Ármin
    • 3. korcsoport:
    • 3. Kurcz Balázs
    • 5. Knapp Róza
  • 2015 március 27. NyelvÉsz verseny
    • 6. évfolyam:

    • 1. Izmindi Izsák és Tamás Kinga 6.a
    • 3. Magasi Botond 6.a

      7. évfolyam:

    • 8. Zolnai Réka 7.a

      8. évfolyam:

    • 1. Czinkóczki Ágnes 8.b
    • 5. Szajkó Milda 8.c
    • 8. Mohl Enikő 8.a
  • 2015 március 27. Vajda János szavalóverseny Válon:
    • 7. évfolyam:

    • Árki Kincső 7.a - különdíjban részesült

      8. évfolyam:

    • 2. Czinkóczki Ágnes 8.b
    • 3. Barasevich Borbála 8.b
  • 2015. Február 25. Labdarúgó diákolimpia körzeti döntője:

      2. helyezés: 3. korcsoportos fiúk:

    • Csapattagok:
    • Karakai Zénó, Izmindi Izsák, Kurcz Balázs, Borsos Patrik, Magasi Botond, Bali Dániel, Bokor Ábel, Hrna Dániel, Szabó Bence
  • 2015. Február 24. Labdarúgó diákolimpia körzeti döntője:

      1. helyezés: 2. osztályosok csapata:

    • Locker Ármin, Kulcsár Gergő, Schneider Evelin, Boncz Bence, Kulcsár Balázs, Láposi Zoltán, Balogh László, Néráth Dániel, Szabó Kilián
  • 2015. január 21. Lotz János szövegértési és helyesírási verseny megyei fordulója:
    • 2. helyezés: Zolnai Réka 7.a
    • 3. helyezés: Szajkó Milda 8.c
  • 2015. január 21. Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulója:
    • 2. helyezés: Czinkóczki Ágnes 8.b
  • 2015. január 15. A Szép Magyar Beszéd verseny iskolai fordulója:

      5-6 évfolyam:

    • 1. Magasi Botond 6.a
    • 2. Dezső Máté 6.b
    • 3. Tamás Kinga 6.a

      7-8. évfolyam:

    • 1. Árki Kincső 7.a
    • 2. Czinkóczki Ágnes 8.b
    • 3. Páll Alexa 8.c
  • 2014. December 16. Felsősök asztalitenisz házibajnoksága:

      5-6. évfolyam:

    • Fiúk:
    • 1. Magasi Botond 6.a
    • 2. Tyeklár Márk 6.b
    • 3. Huber Gábor 6.b
    • Lányok:
    • 1. Jankus Dóra 6.b
    • 2. Schmidt Laura 5.b
    • 3. Zolnai Krisztina 5.a

      7-8. évfolyam:

    • Fiúk:
    • 1. Szabó Csaba 8.b
    • 2. Takács Gábor 8.a
    • 3. Janky barnabás 7.c
    • 4. Németh Roland 8.c
    • 5. Setét Attila 8.c
    • Lányok:
    • 1. Szakács Rebeka 7.b
    • 2. Zolnai Réka 7.a
    • 3. Huber Viktória 8.c
    • 4. Krasztyin Renáta 8.c
  • 2014. December 12. Rajzverseny:

      1. évfolyam:

    • 1. Zelizi Natália 1.a
    • 2. Nász Alexandra 1.a
    • 3. Fehér Kinga 1.b

      2. évfolyam:

    • 1. Makra Málna 2. c
    • 2.Matern Gergely 2. b
    • 3. Schmidt Laura 2.a

      3. évfolyam:

    • 1. Pózsa Karolina 3.a
    • 2. Matern Léna 3.b
    • 3. Mező Kinga 3.b

      4. évfolyam:

    • 1. Mankovics Martin 4.b
    • 2. Varga Márk 4.b és Pózsa Henrietta 4.a
    • 3. Pózsa Diána 4.a és Tamás Gergely 4.b

      6. évfolyam:

    • 1. Szabó Dominik 6.a
    • 2. Huber gábor és Vatali Anna 6.b
    • 3. Kókány Krisztina 6.b és oszoli Evelin 6.a

      7. évfolyam:

    • 1. Szabó Martin 7.a , Szabó Bettina és Hegyessy Luca 7.c
    • 3. Mészáros Máté 7.b és Janky Barnabás 7.c

      8. évfolyam:

    • 1. Czinkóczki Ágnes 8.b
  • 2014. December 12. Pesovár Ferenc Népdaléneklési és Népzenei Verseny területi fordulója
    • Amegyei döntőbe került. Barasevich Borbála 8.b és a Csákvári Csicsergők (Barasevich Borbála 8.b, Tamás Dóra 8.c, Páll Alexa 8.c)
  • 2014. December 9. Alsós asztalitenisz házibajnokság:

      Lányok:

    • 1. Ballon Petra 4.a
    • 2. Szakács Noémi 2.a
    • 3. Schneider Laura 4.b
    • 4. Kiss Evelin 3.b
    • 5. Magasi Csenge 3.b
    • 6. Köbli Karola 4.b
    • 7. Bakonyi Orsolya 4.b
    • 8. Oszoli Diána 3.b

      Fiúk:

    • 1. Bokor Ábel 4.b
    • 2. Janky Bendegúz 3.b
    • 3. Ballon Ádám 4.a
    • 4. Bódi Ádám 3.b
    • 5. Pályi Levente 4.a
    • 6. Csvercskó Tibor 3.b
    • 7. Tóth Zsombor 4.a
    • 8. Mihályi Dávid 4.b
  • 2014. November 3. Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulója:
    • 7. évfolyam - 3. helyezés

      Csapattagok:

    • Gulyás Bálint, Hegyessy Luca, Naszádos Artúr, Pazsa Patrícia - 7.c
    • Teremdekorációs verseny eredménye:
    • 5-6. évfolyam:
    • 1. 5.a
    • 2. 6.a, 6.b
    • 3. 5.b
    • 7-8. évfolyam:
    • 1. 8.c
    • 2. 7.a
    • 3. 7.b
  • 2014. November 20. iskolai népdaléneklési verseny:

      1-2. évfolyam:

    • Szóló:
    • 1. Király Adrienn 1.a
    • Csoportos:
    • 1. 2.b-s lányok - Mohl Bíborka, Babai Laura, Ádám Miranda, Márkus Gréta
    • 2. 2. a Dió trió - Magyarics Botond, Pausch Napsugár, Pörgye Nóra
    • 3. 2. b-s fiúk - Konstantin Péter, Kulcsár Gergő, Pula Ádám, Matern Gergő

      3-4 évfolyam:

    • Szóló:
    • 1. Bódi Ádám 4.b
    • Csoportos:
    • 1. 3. b Csákvári Dalos Futballisták - Király Levente, Wisniewszki Máté, Kulcsár László
    • 2. 3.b Csákvári Népdalénekesek - Matern Léna, Mező Kinga, Boros Zsófia, Bordács Anna
    • 4.a Csicsergők - Knapp Flóra, Kulcsár Kata, Mérai Diána

      5-6. évfolyam:

    • Szóló:
    • 1. Pausch kamilla 5.a
    • 2. Knapp Róza 5.b
    • 3. Dravicz tamara 5.a
    • Különdíj: Pula Tamás 6.b
    • Csoportos:
    • 1. Rózsafák 5.a - Dravicz Tamara, Pausch Kamilla
    • 2. Piros Rózsa Énekkettős 5.a - Magyarics Fanni, Pausch Kamilla
    • 3. Pacsirták 5.a - Pausch Kamilla, Tóth Dominik, Magyarics Fanni
    • Tamás Kinga - Mészáros Kornélia 6.a

      7-8. évfolyam:

    • Szóló:
    • 1. Néráth Dóra 7.b
    • 2. Mohl Enikő 8.a
    • Csoportos:
    • 1. Dalos Pacsirták - Néráth Dóra, Pausch Kamilla, Magyarics Fanni, Dravicz Tamara
    • 2. Csákvári Csicsrgők 8.c - Páll Alexa, Tamás Dóra
    • 3. Csákvári Ifjak 8.a - Németh Szabina, Horváth Dániel
  • 2014. November 21. Bolyai Anyanyelvi Verseny megyei forduló:

      6. évfolyam:

    • 4. helyezés:
    • Mészáros Kornélia, Tamás Kinga, Magasi Botond, Izmindi Izsák - 6.a

      7. évfolyam:

    • 3. helyezés:
    • Hegyessy Luca, Pazsa Patrícia, Szabó Bettina, Naszádos Artúr - 7.c
    • 6. helyezés:
    • Árki Kincső, Zolnai Réka, Spinhért Anna, Gulyás Bálint - 7.a és 7.c

      8. évfolyam:

    • 1. helyezés:
    • Páll Alexa, Tamás Dóra, Szajkó Milda, Varga Dominika - 8.c
    • 2. helyezés:
    • Barasevich Borbála, Czinkóczki Ágnes, Burai Fanni, Árki Kristóf - 8.b és 8.a
  • 2014. November 24. Arany János Verseny iskolai fordulója:

      5. évfolyam:

    • 1. Wisniewszki Marcell 5.b
    • 2. Hideg Rebeka és Bokodi Zsófia 5.b
    • 3. Zolnai Krisztina 5.a

      6. évfolyam:

    • 1. Izmindi Izsák 6.a
    • 2. Tamás Kinga 6.a
    • 3. Magasi Botond 6.a

      7. évfolyam:

    • 1. Hegyessy Luca 7.c
    • 2. Zolnai Réka 7.a és Goldschmidt Rebeka 7.b
    • 3. Szakács Rebeka 7.b

      8. évfolyam:

    • 1. Szajkó Milda 8.c
    • 2. Barasevich Borbála 8.b
    • 3. Páll Alexa 8.c
  • 2014. November 26. Iparkodjunk, gyerekek! verseny döntője:
    • 2. helyezés:
    • PállAlexa, Szajkó Milda, Tamás Dóra, Varga Dominika 8.c
    • 3. helyezés:
    • Barócsi Patrik, Huber Viktória, Máhr Evelin, Pap Edina 8.c
  • 2014. November 28. Vajda János Gimnázium és Szakközépiskola Magyar Nemzeti Napján Tartott vetélkedő:
    • 2. helyezés:
    • Modernkori lányok csapata: Goldschmidt Rebeka, Néráth Dóra, Novák Georgina, Szakács Rebeka - 7.b
    • 3. helyezés:
    • Csákvári Csipke Csapat: Árki Kincső, Kodolányi Zsófi, Spinhért Anna, Zolnai Réka - 7.a
  • 2014. November 28. Megyei rézfúvós verseny:
    • Majtán Márton 7.b - ezüst minősítés

Magyar Kultúra Napja

Részt vettünk 2014. január 22-én az Együtt Szaval a Nemzet Internetes rendezvényén, A 2014. évi Magyar Kultúra napján, öt kontinens valamennyi magyar nyelvű általános és középiskolájának részvételével valósult meg az "Együtt Szaval a Nemzet" program, mely idén januárban a magyar Himnusszal indul útjára.

Feltöltés alatt

 


Oldaltérkép


Közzétételi listák

Elérhetőségek

Események

Felhívások

Rólunk

 1. Szervezeti és Működési szabályzat
 2. Különös közzétételi lista
 3. Házirend
 4. Csengetési rend
 5. Pedagógiai Program
 6. Pályázatok
 7. Pedagógus névsor
 1. Intézményvezetők
 2. Pedagógusok
 3. Munkánkat segítik
 4.
 
 
 1. Esterházyak látogatása
 2. Karácsonyi műsor 2012
 3. Megnyert pályázatok
 4. Programnaptár
 5. Együtt Szaval a Nemzet Youtube-on"
 
 1. Szülői értekezletek
 2. Étkezési díj befizetés
 3.  
 
 
 
 1. Képgalériák
 2. Névadónk életrajza
 3. Nekünk, értünk...
 4. Elnyert pályázatunk
 5. Diákönkormányzat
 
Webmaster Copyright © 2013 Iskola levelezési cím: igazgato@esterhazyiskola.hu